Bob Kane Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Çizgi Roman Yazarı, Çizeri Bob Kane hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Bob Kane Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Bob Kane

Bob Kane - Bob Kane Çizgi Roman Yazarı, Çizeri
Doğum Tarihi : 24 Ekim 1915
Ölüm Tarihi : 3 Kasım 1998
Akrep Burcu

Sayfayı Paylaş :

Bob Kane (Robert Kahn; 24 Ekim 1915 - 3 Kasım 1998) ABD'li çizgi roman yazarı ve çizeridir. DC Comics karakteri Batman'i yaratmıştır.

New York şehrinde doğan Kahn De Witt Clinton High School ve Cooper Union'ta eğitim gördü. 1936 yılında çizgi roman dergilerinde çalışmaya başladı. DcC Comics şirketinde ilk olarak Professor Doolittle karakteri için çizmeye başladı. Yarattığı Batman karakteri iyi bir satış oranı yakaladı ve yedi sinema filmi çekildi. 1989 yılında çekilen Batman filminde minik bir rol aldı. Aynı yıl otobiyografik bir kitap olan Batman and Me (Batman ve Ben) adlı eseri yazdı. 1996'da ise aynı şekilde Batman and Me, The Saga Continues adlı kitabı yazdı. Bob Kane 3 Kasım 1998 tarihinde eşi Elizabeth Sanders (Kane)'ın yanında öldü.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 438

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..