Barış Atay Mengüllüoğlu Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Yönetmen, Tiyatrocu Barış Atay Mengüllüoğlu hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Barış Atay Mengüllüoğlu Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Barış Atay Mengüllüoğlu

Barış Atay Mengüllüoğlu - Barış Atay Mengüllüoğlu Milletvekili - 27.Dönem, Yönetmen, Tiyatrocu
Doğum Tarihi : 1981


Sayfayı Paylaş :

Barış Atay MENGÜLLÜOĞLU Almanya / Wilhelmshaven - 1981 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Seyfiddin, anne adı Nihal. Yönetmen, Tiyatrocu; İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya'da tamamladı. 1999 yılında girdiği Çukurova Üniversitesi Biyoloji Bölümünü 2003'te bıraktı. 2004'te Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girdi ve 2009'da bitirdi. Birçok profesyonel tiyatro oyununda, TV dizisinde ve sinema filminde rol aldı.

Kadıköy Emek Tiyatrosunun ve Barikat Filmin kurucularından oldu. Eksik ve Aden isimli iki sinema filminin yönetmenliğini yaptı. TİP Kurucu Meclis Üyesi oldu. Oyuncular Sendikasının kurucu üyelerindendir. Mengüllüoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 53

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..