Arnon Grunberg Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yazar Arnon Grunberg hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Arnon Grunberg Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Arnon Grunberg

Arnon Grunberg - Arnon Grunberg Yazar
Doğum Tarihi : 22 Şubat 1971
Balık Burcu

Sayfayı Paylaş :

Arnon Yasha Yves (Arnon) Grunberg (22 Şubat 1971 doğumlu) bir Hollandalı yazar. Kitaplarının bazıları heteronym Marek van der Jagt kullanılarak yazılmıştır.

Arnon Yasha Yves Grunberg Amsterdam, Hollanda 22 Şubat 1971 tarihinde doğdu. Grunberg aslen Almanya, Yahudi göçmenlerin bir ailede büyüdüm. Annesi toplama kampı Auschwitz atlattı. Grunberg Vossius Gymnasium katıldı, ama o okuldan atıldım.

Grunberg o yıl en iyi ilk romanı Anton Wachter Ödülü'nü kazandı roman Blauwe maandagen (Mavi Pazartesi), 1994 yılında edebi yaptı. 2000 yılında, heteronym Marek van der Jagt altında, o De van mijn kaalheid (My Kellik Tarihi) geschiedenis romanı tekrar Anton Wachter Ödülü'nü kazandı.

Grunberg yılda bir kez hakkında romanlar yayınlıyor ama aynı zamanda Hollanda ve uluslararası gazete ve dergilerde çeşitli sütun ve denemeler yazıyor. O sadece yazılı medya kendini kısıtlamak değil, aynı zamanda her hafta radyo için bir hikaye okur ve bir süre o bir kültür televizyon programında ev sahibi oldu etmez. O da Hudut ve kendi sitesinde olmadan edebiyat Internet dergisi Words bir blog yazıyor.

Romanı Tirza 2002 yılında Belçikalı Altın Baykuş (Edebiyat) kazandı ve 2007 yılında Hollandalı Libris Ödülü Onun kitapları İngilizce, Almanca, İbranice, Japonca ve Gürcüce dahil olmak üzere birçok dilde tercüme edilmiştir. 2009 yılında eserlerini tüm vücut için Constantijn Huygens Ödülü'nü kazandı.

2006 Grunberg Bavyera otel ve Guantanamo Bay yaptığı ziyarette gizli çalışma hakkında örneğin, çeşitli gazetecilik raporlar yazdı. Ayrıca Afganistan ve Irak'ta ABD Ordusu, Hollandalı askerleri ziyaret etti. 2009 yılında bu raporlar kitabın Chambermaids ve Askerler toplanmıştır.

Kasım 2013, bilim adamlarından oluşan bir ekip o yeni bir kitap oluşturur gibi duyguları, beyin aktivitesini ve Arnon Grunberg öznel duygularını ölçmek için gidiyor.Ölçümler diye yazıyor metin ile ilişkili olacaktır. Onun bilgisayar ekranı kaydedilecek ve fizyolojik sinyalleri EEG (beyin aktivitesi), GSR (deri iletkenlik) ve EKG (kalp hızı) gibi ölçülecektir.


Not. İçerik çeviriden kaynaklanan olası anlam bozukluklarından dolayı tekrar güncellenecektir.
Düzenleme önerisi bırakabilirsiniz. Teşekkürler..

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 447

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..