Ali Özkaya Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, Avukat Ali Özkaya hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ali Özkaya Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Ali Özkaya

Ali Özkaya - Ali Özkaya Milletvekili - 27.Dönem, Avukat
Doğum Tarihi : 20 Nisan 1970
Koç Burcu

Sayfayı Paylaş :

Ali ÖZKAYA 20 Nisan 1970'te Afyonkarahisar Dinar/Çayüstü köyünde doğdu. Baba adı Mitdat, anne adı Zeynep'tir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Ankara Özel Ferda Koleji Kurucu Genel Müdürlüğü, Hukukçular Birliği Vakfı Kurulu Başkan Yardımcılığı, HUDER Genel Başkan Yardımcılığı ve Ankara Şubesi Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Kütahya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeliği, SETA Mütevelli Heyeti ve Denetim Kurulu üyeliği, Ankara Sosyal Bilimler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. AK PARTİ Çankaya İlçe Başkanlığı (2003-2007) ile AK Parti Genel Merkez Hukuk Müşaviri, Genel Başkan ve Başbakan/Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatlığı görevini üstlendi.

25. 26. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili olarak Adalet Komisyonu Üyeliğini ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmüştür. 27.Dönem de tekrar Afyonkarahisar Milletvekili seçildi, Orta düzeyde Fransızca ve Arapça bilen Özkaya, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 40

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..