Alfred Newman Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Film Müziği Bestecisi Alfred Newman hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Alfred Newman Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSözler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Alfred Newman

Alfred Newman - Alfred Newman Film Müziği Bestecisi
Doğum Tarihi : 17 Mart 1901
Ölüm Tarihi : 17 Şubat 1970
Balık Burcu

Sayfayı Paylaş :

Alfred Newman (17 Mart - 1901 Şubat 17, 1970) film müzikleri Amerikalı besteci, aranjör ve şef oldu, ve aralarında aynı zamanda kardeşleri Emil ve Lionel, onun çocukları büyük Hollywood film müziği bir ailenin başkanı oldu David Thomas ve Maria ve yeğeni Randy.

Kırk yılda yayılmış bir kariyer, Newman 200 filmlerinin müziklerini besteledi. O zaman en saygın film müziği bestecilerinden biriydi ve büyük müzisyenlerinden biri hiç filmde çalışmak gibi bugün kabul olduğunu. Besteciler Max Steiner ve Dimitri Tiomkin birlikte, Newman ", film müziği üç babalarından" biri olarak kabul edilir ve filmler için özgün müzik beste geleneği yaratmada önemli bir rol oynadı.

Newman ayrıca Broadway müzikalleri birçok film uyarlamaları yanı sıra birçok özgün Hollywood'un müzikaller için müzik gerçekleştirdi. O Anne Betty Grable araç gibi Hollywood'un müzikal şarkıları adapte yanı sıra, King and I (1956), Camelot (1967) gibi dikkat müzikal puanları uyarlanması için Oscar kazandı ve Madam (1953) Call Me giydi Tayt (1947). O Oklahoma hariç Rodgers ve Hammerstein müzikaller film uyarlamaları için tüm orkestrayı yürütülen! (1955), The Sound of Music (1965), ve Kral animasyonlu karikatür sürümü ve ben (1999), ölümünden sonra uzun yaptı. O da Rodgers ve Hammerstein film için özel olarak yazdı sadece müzikal için orkestra, Devlet Fuarı (1945), ve 1962 remake yapılmıştır. (Ancak, Güney Pasifik televizyon remake (2001) Newman'ın ölümünden sonra uzun bir süre yapılmış değildi.)

Newman dokuz Akademi Ödülleri, herhangi bir besteci en kazandı. O onu Walt Disney ve John Williams sonra Akademi Ödülleri tarihinin üçüncü en çok aday kişi yapma, 45 kez toplam aday.

On çocuğun en büyüğü, Newman New Haven, Connecticut doğdu. Bir müzik dahisi, o Sigismund Stojowski ile beş yaşındayken piyano eğitimine başladı ve bir komşunun piyano üzerinde pratik bir on-mil tur yolculuk her gün yürüdük. O tiyatro ve restoranlarda oynayarak onun fakir ailenin gelir ek başardı. O, "Harikulade Boy Pianist" olarak fatura damgasını Grace LaRue ile vodvil devre, gitti. O da Rubin Altın Marka ile kompozisyon çalıştı. Yirmi yaşına geldiğinde, George Gershwin, Richard Rodgers ve Jerome Kern gibi bestecilerin müzikal şef olarak Broadway'de bir on yıllık kariyerine başlayan, New York'ta oldu. Ardından, 1930 yılında, o Hollywood'a Irving Berlin eşlik etti. Los Angeles yılında Arnold Schoenberg özel dersler vardı.

Newman iletken olarak 1930 yılında Hollywood geldi. Berlin'in proje üzerinde çalışmalarını tamamladıktan sonra, film, Newman Goldwyn en 1931 üretimi, Street Scene için ilk tam film müziklerinden yazma, Samuel Goldwyn ve United Artists ile iş buldu Moon ulaşmak çağırdı. O bu film için yazdığı başlığı şarkı bir tema hangi o Newman stüdyo orkestra şefliği görülür olduğu bir Milyoner Marry nasıl 1953 filmin açılması dahil, çeşitli vesilelerle döndü için oldu.Tema da filmler Centilmen Anlaşması'nda, ben City Cry, Screaming Uyandırma ve nerede kaldırım Bitiyor görünür.

Samuel Goldwyn için, 1939 yılında, o Uğultulu Tepeler (1939) (Laurence Olivier ve Merle Oberon oynadığı klasik film versiyonu) için müzik yazdı. RKO için, o Charles Laughton (ayrıca 1939) yanı sıra, Gunga Din oynadığı Notre Dame'ın Kamburu için müzik besteledi ve Paramount Pictures, Beau Geste (aynı zamanda 1939) için.

1940 yılında, Newman 20th Century-Fox Studios için müzik direktörü olarak 20 yıllık kariyerine başladı. O Fox'un yapımları başında stüdyo logosu eşlik tanıdık tantana oluşan ve bugün hala Fox fotoğraf tanıttı. 1953 yılında, Newman onun tantana için "Sinemaskop uzantısı" yazdı. Bu tantana aynı zamanda onun oğlu David, 1997 yılında bir besteci yeniden kaydedildi ve bugün kullanılan bu yorumu olduğunu.

Fox, Newman ayrıca Newman Sistemi, film ile bir müzikal puanı performans ve kayıt senkronize aracı olarak bilinir hale geldi ne geliştirdi.Sistem hala kullanımda bugün.

Onun Fox sözleşmeli Newman'ın son müzikal skoru (1959) The Best of Everything oldu ve 1960 yılında Fox ayrıldıktan sonra, Newman Batı şampiyonu ve Birleşik Ressamlar en Nasıldı MGM en gibi filmlerin puanları yazma, kariyerinin geri kalanı için da çalışmıştır Greatest Story Hiç diğerleri arasında, söylemiştim.Eski sık sık onun en iyi skoru adlandırılır ve Skor Film AFI 100 Yıl listelenir.

Bildirildi Castilla Fox orkestra ile kaydedilen gelen Kaptan onun puanı var ödedikten sonra, Newman "Ben Ritmi Got" George Gershwin'in Varyasyonlar bir kayıt dahil, Capitol Records için albümlerin bir dizi deney gerçekleştirdi. O ölümünden kısa bir süre önce Universal Pictures'ın 'Airport (1970) puanlama, hayatının sonuna kadar aktif oldu.

Ölümünden sonra, George Korngold Charles Gerhardt tarafından yürütülen Ulusal Filarmoni Orkestrası ile Kastilya gelen Newman, Kaptan onurlandıran bir RCA Victor albüm üretti.Ayrık kuadrafonik kaydı daha sonra uyumlu Dolby surround ses ile CD RCA tarafından yeniden basıldı.

Newman'ın son puan Universal Pictures tarafından üretilen 1970 filmi Havalimanı, oldu. Newman filmde duydum müzik için kayıt oturumları yürütülen, ama nedeniyle başarısız sağlığı skor ticari bırakılmasını yapmak edemedi ve ticari bırakma Stanley Wilson tarafından yapılmıştır. Newman hemen puanı tamamladıktan sonra film puanlama emekli oldu.

Newman amfizem komplikasyonlar, Hollywood evinde, onun 70. doğum günü bir ay önce, 17 Şubat 1970 tarihinde öldü.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 285

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..