Alan Alda Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Aktör, Aktivist, Senaryo Yazarı Alan Alda hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Alan Alda Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Alan Alda

Alan Alda - Alan Alda Aktör, Aktivist, Senaryo Yazarı
Doğum Tarihi : 28 Ocak 1936
Başak Burcu

Sayfayı Paylaş :

Alan Alda (doğum Alphonso Joseph D'Abruzzo; 28 Ocak 1936) Amerikalı aktör, yönetmen, senarist ve yazar. Altı kez Emmy Ödülü ve Altın Küre Ödülü kazanan, o en iyi TV dizisi M * A Hawkeye Pierce gibi onun oynadığı rolleri ile tanınır * S * H ​​ve Arnold West Wing Vinick ve 2004 filmde destekleyici bir rol o bir Akademi Ödülü'ne aday olan Aviator. Halen Gazetecilik Stony Brook Okulu'nda New York Devlet Üniversitesi'nde misafir profesör ve Haberleşiyor Bilim Merkezi'nin danışma kurulu üyesi ve Hayat Enstitüsü Geleceğimizdir. O Dünya Bilim Festivali gemide hizmet ve Matematik-O-Vision için bir yargıçtır.

Alda Pusula oyuncular komedi revü bir üyesi olarak, 1950'li yıllarda göreve başladı.Baykuş ve Pussycat sahne versiyonunun ANTA Playhouse'da Kasım 1964 dünya prömiyeri, o siyah aktris / şarkıcı Diana Sands oynadı "Pussycat" karşısında Felix "Baykuş" oynadı. O 1964-5 Broadway sezon için Felix "Baykuş" oynamaya devam etti. 1966 yılında müzikalin Broadway Elma Ağacı oynadı; o rol için bir Müzikal En İyi Erkek Oyuncu dalında Tony Ödülü'ne aday gösterildi.


Uzak olmasına rağmen, Alan Alda o Kennebunkport Playhouse'da oynadığı zaman o 1957 yılında bir Mainer oldu diyor.

Alda Gone gün bir destek oyuncusu olarak onun Hollywood oyunculuk başlangıcını yaptı! - Son derece başarılı Broadway film versiyonu Muzaffer Purlie, oynadığı birlikte rol aldı emektar aktör Yakut Dee ve kocası, Ossie Davis. Diğer film rolleri gibi onun filmi Kağıt Aslan (1968) yazar, mizahçı ve aktör George Plimpton canlandırdığı yanı olarak, takip ediyorum Olağanüstü Gemici (1969), ve okült-cinayet-gerilim filmi Mephisto Waltz, aktris Jacqueline Bisset ile. Bu süre zarfında, Alda sık sık My Hat nedir arasında 1968 canlanması panelist olarak ortaya çıktı '. Ben de 1972'deki sendikasyon canlanma sırasında a Secret Got üzerine o da panelist olarak ortaya çıktı.

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 471

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..