Alain Touraine Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Sosyolist Alain Touraine hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Alain Touraine Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Alain Touraine

Alain Touraine - Alain Touraine Sosyolist
Doğum Tarihi : 3 Ağustos 1925
Aslan Burcu

Sayfayı Paylaş :

Alain Touraine : ; Hermanville - sur - Mer ) (Fransızca [ tuʁɛn ] 3 Ağustos 1925 doğumlu) bir Fransız sosyolog. OCentre d' étude des mouvements sociaux kurdu Bilimler Sociales'i , trEcole des Hautes Etudes araştırma direktörüdür. O en iyidönem " post-endüstriyel toplum"yaratıcısı olduğu için bilinir . Eserleri " , eylem sosyolojisi " bir dayalı ve toplum yapısal mekanizmaları ve kendi toplumsal mücadeleler yoluyla geleceğini şekillendiren inanıyor edilir . Bir toplumunyeteneği , kendi üzerine harekete Derneği Öz - Üretim (1977 ) görmek için Touraine tarihselliği tanımlanır .

Kariyerinin çoğu için onun anahtar faiz toplumsal hareketler ile olmuştur . O okudu ve gördüğü yerde Polonya'da son zamanlardadünya genelinde işçi hareketleri , özellikle Latin Amerika ve üzerinde yoğun yazılı ve [ kaynak belirtilmeli ] Dayanışma'nın ( Dayanışma ) doğum destekli olup, Dayanışmanın bkz : Bir Toplumsal HareketAnalizi ( , 1983). Polonya'da iken, o "Ses veEye " ( La Voix et le Regard ) [ 1981 ] özetlenen olmuştu " Sosyolojik Müdahale , " araştırma yöntemi geliştirdi . O Arjantinli mimar Emilio Ambasz tarafından düzenlenen MoMA UNIVERSITAS projesi 1969 yılında katıldı .

Touraine Latin Amerika'da olduğu gibi kıta Avrupa'da popülerlik kazanmıştır . Kitaplarından yarısı İngilizce tercüme edilmiştir rağmen O ,İngilizce konuşulan dünyada aynı tanınmaya başarısız oldu .

Not. Sayfada bulunması olası çeviri hatalarından dolayı, bu sayfa yeniden güncellenecektir.
Düzeltme geri bildiriminde bulunabilirsiniz.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 407

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..