Ahmet Kamil Erozan Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.dönem Ahmet Kamil Erozan hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ahmet Kamil Erozan Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Ahmet Kamil Erozan

Ahmet Kamil Erozan - Ahmet Kamil Erozan Milletvekili - 27.dönem
Doğum Tarihi : 1950


Sayfayı Paylaş :

Ahmet Kamil EROZAN Bursa/Mudanya 1950 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı Ahmet Agah, anne adı Ayşe Neriman. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1973 yılında mezun oldu.

Dışişleri Bakanlığında yurtiçi ve yurtdışında 43 yıl görev yaptı. Bu süre içinde 4 ayrı görevde Büyükelçi sıfatıyla vazife üstlendi ve merkez teşkilatında Müsteşar Yardımcısı olarak görev aldı. Emekli olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. İYİ Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi oldu. Uluslararası İlişkiler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Çok iyi düzeyde Fransızca,İngilizce ve Rusça bilen Erozan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 61

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..