Ahmet Çağdaş Çatoğlu Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Gazeteci Ahmet Çağdaş Çatoğlu hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ahmet Çağdaş Çatoğlu Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Ahmet Çağdaş Çatoğlu

Ahmet Çağdaş Çatoğlu - Ahmet Çağdaş Çatoğlu Gazeteci
Doğum Tarihi : 5 Nisan 1983
Koç Burcu

Sayfayı Paylaş :

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Ankara’da, Ortaöğrenimini Samsun’da tamamladı. OMÜ Medya ve İletişim Bölümü Mezunu. Meslek hayatına 2002 yılında Haber Aktif adlı haftalık gazetede başladı. Ardından Yeni Şafak Gazetesinde Samsun Muhabiri olarak görev yaptı. 2004/2009 tarihleri arasında Gazi Belediyesi’nde Basın Şefi, 2015/2019 yılları arasında Atakum Belediyesinde Basın Danışmanı olarak çalıştı. Radyo Kulüp 104.0’da ‘Ahmet Çağdaş Soruyor’, Haber Radyo 103.5’de ‘Sokak Muhabiri’ adlı programları uzun yıllar sürdürdü. Bir çok siyasetçiye basın danışmanlığı ve sosyal medya hizmetleri verdi. Kanal 7 ve Haber 7 Samsun Muhabiri olarak çalıştı. Karadeniz Bölgesinin bir dönem en etkin olan medya kuruluşu olan Haber Medya Grubunda görev yaparak Haber Gazetesi ve Haber AKS TV’de haberlere ve programlara imza attı. Çok sayıda bölgesel ve ulusal yapım içerisinde de yer alan Ahmet Çağdaş Çatoğlu, halen basın danışmanı ve sosyal medya uzmanı olarak siyasilere, firmalara hizmet vermektedir. Eski bir basketbolcu ve basketbol hakemi olan Ahmet Çağdaş Çatoğlu, koyu bir Samsunspor taraftarıdır.

Kaynak: Ajans

Gençlik yıllarında uzun süre basketbol oynayan Ahmet Çağdaş Çatoğlu, bir dönem de klasman olarak basketbol hakemliği yaptı. Liseden mezun olduğu yıl Haber Aktif adlı haftalık bir gazetede spor muhabiri olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemin devamında Yeni Şafak Gazetesi Samsun Muhabiri olarak görev yaptı. 21 yaşında Gazi Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde Basın Şefi olarak göreve başladı. Bu görevine 2009 yılına kadar devam etti. Yurt Haber Ajansı bünyesinde Kanal 7 ve Haber 7 muhabirliği yapan Ahmet Çağdaş Çatoğlu, Radyo Kulüp 104'de gerçekleştirdiği programına uzun süre devam ettikten sonra, bu programı 'Sokak Muhabiri' adıyla Haber Radyo bünyesine taşıdı.

Radyo haberciliği alanında ciddi bir başarı elde eden Çatoğlu, Haber Medya Grubu bünyesinde yer alan Haber Gazetesi ve Haber AKS TV'de uzun süre siyaset muhabirliği yaptı. Bir çok televizyon kanalı ve bu kanalların içeriğinde yer alan programlarda yer alan Ahmet Çağdaş Çatoğlu'nun, yine çok sayıda gazete ve dergi ile internet haber sitesinde yer alan bir çok çalışmanın altında imzası bulunuyor. 2014-2019 yılları arasında Atakum Belediyesi Basın Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2020 yılında Medya Kulis adlı haber sitesinde Haber Müdürü olarak yeni görevine başlayan Çatoğlu, halen bu görevine devam ederken, Kuzey PR Medya ve Danışmanlık adlı firması ile kurum, kuruluş ve siyasilere sosyal medya danışmanlığı yapmaktadır.

Halen Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Fatihspor Kulübü Basın Sözcüsü, Atakum Şehir Platformu Basın Sözcüsü olarak da görev yapan Ahmet Çağdaş Çatoğlu, aslen Ünye'lidir.

Kaynak: Medya Evi

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 190

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..