Ahmet Berat Çonkar Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem, İşletmeci Ahmet Berat Çonkar hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Ahmet Berat Çonkar Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Ahmet Berat Çonkar

Ahmet Berat Çonkar - Ahmet Berat Çonkar Milletvekili - 27.Dönem, İşletmeci
Doğum Tarihi : 1976


Sayfayı Paylaş :

Ahmet Berat ÇONKAR Ankara - 1976 tarihinde dünyaya gelmiştir. Baba adı İsmet, anne adı Leyla. İşletmeci; Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. ABD Miami Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Aynı üniversiteden Uluslararası İşletme Yönetimi Sertifikası aldı. Türkiye'de özel sektörde ve ABD'de American Express firmasında yönetici olarak çeşitli görevlerde bulundu. Ekonomi ve Dış Politika alanında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Danışmanı olarak görev yaptı. TBMM Başkanı'nın Dışişleri Danışmanlığı görevini yürüttü.

24, 25, 26 ve 27. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevi yaptı. TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi, NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Türk Grubu Üyesi, AB Uyum Komisyonu Üyesi, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı, Türkiye - AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı, NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Türk Grubu Başkanı, Türk - Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanı olarak görev yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilen Çonkar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 86

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..