Adem Güneş Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Türk, Pedagog Adem Güneş hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Adem Güneş Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Adem Güneş

Adem Güneş - Adem Güneş Türk, Pedagog
Doğum Tarihi : 1969


Sayfayı Paylaş :

Dr. Adem Güneş, (d. 1969, Ankara), Uz. Pedagog

İlk orta ve Lise öğrenimini Türkiye'de yaptı. Rotterdam Üniversitesi Pedagoji Bölümü mezun oldu. Uzunca yıllar yurt dışında yaşadı. Avrupa eğitim sistemlerini ve çocuk eğitimi modellerini bizzat yerinde inceleme fırsatı buldu.

Pedagojinin kültürden bağımsız olamayacağını dile getiren Güneş, Anadolu pedagojisi değerlerinin altını çizmekte ve duyarlılık eğitimi olmadan davranış eğitiminin yetersiz kalacağını dile getirmektedir.

2008 yılından bu yana Türkiye'de bulunan Adem Güneş, haftalık Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı ve Burç FM'de Radyo programları yapmaktadır.

Pedagojide uzmanlık sahası 'Şiddet', 'Taciz' ve 'Suistimaller' olan Adem Güneş Fatih Üniversitesinde Öğretim Görevlisidir.

Yayınlanmış 12 Türkçe ve 2 İngilizce kitabı bulunan Adem Güneş'e 21011 yılında Türkiye Çocuk Zirvesi tarafından ÇOCUK DOSTU ödülü, 2012 yılında Medya Etik Konseyi tarafından AİLE VE ÇOCUK PROGRAMLARI Medya Etik Ödül'ü verilmiştir. Adem Güneş, 2013 yılında ise, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Senatosu tarafından 'Anadolu Aile Yapısına Katkılarından ve Anadolu Pedagojisini Bilim Literatürü'ne kazandırdığından dolayı' Eğitim Bilimleri Alanında Fahri Doktora Unvanı verildi.

Adem Güneş evli ve dört çocuk babasıdır.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 1148

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..