Adam Osborne Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Mühendis, Yazar Adam Osborne hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Adam Osborne Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Adam Osborne

Adam Osborne - Adam Osborne Mühendis, Yazar
Doğum Tarihi : 6 Mart 1939
Ölüm Tarihi : 18 Mart 2003
Balık Burcu

Sayfayı Paylaş :

Adını dünyanın ilk ticari ve başarılı taşınabilir bilgisayarı olan Osborne-1 ile hatırladığımız Adam Osborne aslında aynı zamanda bir yazar.

1939 yılında Tayland'da doğan yarı İngiliz-Amerikalı Adam Osborne, dünyanın ilk taşınabilir bilgisayarını geliştirdikten sonra şirketine 20 milyon dolar kazandırdı. Fakat bu ticari başarısı çokta uzun sürmedi. Aslında bir çeşit iflas etti diyebilir. Zaten Hypergrowth: The Rise and Fall of the Osborne Computer Corporation (Hiper Büyüme: Osborne Bilgisayar Şirketinin Yükselişi ve Düşüşü ) adlı kitapta bulabiliriz.

Özgeçmişine baktığımızda babası Arthur Osborne Taylandlı annesi ise Polonyalı.

İngiltere'de devlet okullarında okuyan Adam Osborne Birmingham Üniversitesi'nde 1961 yılında mezun oldu ve daha sonra doktorasını aldı. Ayrıca Chulalongkorn Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptı. Ve 64 Yaşında iken vefat etti.
kaynak: mazotkacakcisi.com

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 1429

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..