Abdullah Koç Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Milletvekili - 27.Dönem Abdullah Koç hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Abdullah Koç Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Abdullah Koç

Abdullah Koç - Abdullah Koç Milletvekili - 27.Dönem
Doğum Tarihi : 1 Haziran 1972
İkizler Burcu

Sayfayı Paylaş :

Abdullah KOÇ 1 Haziran 1972'de Ağrı Diyadin' de doğdu. Baba adı Ahmet, Anne adı Hacice'dir. Koç İlkokulu Doğubeyazıt'ta , Orta ve Lise öğrenimini Ağrı'nın Diyadin İlçesinde tamamladıktan sonra, 1991 yılında Ankara Üniversitesi Adalet yüksekokulu'nu bitirdi ve eğitimine Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde devam ederek 1998 yılında mezun oldu. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümünden mezun oldu.

1999 yılından bu yana Ankara Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde resmi sertifikalı avukat kâtiplerinin eğitimi için meslek edindirme eğitimi verdi. İşçi Katliamı ve İş Hukuku konusunda yaptığı çalışmaları ve makaleleri birçok dergide yayınlandı. Aynı zamanda Koç, 1992 yılında dernek statüsünde kurulan Özgür Üniversite'nin kuruluşunda yer almış olup, yine bu üniversitede 2 yıl eğitim aldı.

Özgür Üniversite bünyesinde çıkarılan Özgür Bilim Dergisi'nin yayın kurulunda yer aldı. Koç, Ortadoğu'da Petrol Sorunu, Azgelişmişlik Sorunu ve Savaş Hukuku konularında yapmış olduğu çalışmaları yine bu dergide yayınlandı. Birden fazla Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün kuruluş ve başkanlığını yaptı. Doğaya karşı işlenen suçlar, doğa sporlarında liderin sorumluluğu ve arama kurtarma aşamasında ortaya çıkacak olan sorumluluklar yönünde Hacettepe Üniversitesi bünyesinde yapılan, Uluslararası Doğa Sporları ve Bilim Sempozyumu'nda çeşitli bilimsel bildiriler sundu. 15 yıla yakındır dağcılık sporu ile ilgilenmekte ve uluslararası alanda çok sayıda tırmanışlar yapmıştır. Kürtçe ve orta derecede Fransızca bilen Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak:tbmm.gov.tr

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 101

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..