Abdulaziz Bilge Hayatı ve Sözleri | DemliSözler.com - Hayatlar ve hayata hoş seda Demli Sözler

Sayfamızda Yönetmen Abdulaziz Bilge hakkında bilgiler yer almaktadır. Kısaca Abdulaziz Bilge Kimdir? Hayatı ve Sözleri derlenmeye çalışılmıştır. DemliSozler.com, Sözler, Aforizmalar, Bugün doğanlar, Bugün ölenler, Kimler geldi, kimler geçti, Biyografiler, Kısa Hayatlar, Demli sözler, kimin sözü, söz sahibi, sahibinden sözler, demli, sözler, com, demli sözler com

Abdulaziz Bilge

Abdulaziz Bilge - Abdulaziz Bilge Yönetmen
Doğum Tarihi : 1 Ağustos 1990
Aslan Burcu

Sayfayı Paylaş :

Sakaryadan mezun, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni olan Bilge, Mersin Üniversitesi'nde master yapmıştır. Sinema dünyasına kendi dedesi "Müftü Molla Mahmut Bilge" nin uzun metrajlı belgesel çalışmasına bir önayak olmak adına kısa belgesel çalışmasıyla girdi. Daha sonra çeşitli reklam film ve tanıtım, kamu spotu çalışmaları yaptı. Kendi yaptığı çalışmalarda, seslendirmenliği yine kendisi yaptı.

Ayrıca yönetmen Sinan Yıldız tarafından yapılan Cizre'nin önemli belgesel müzik klibinde katkılarını sunarak, filimde de rol aldı.

Daha sonra yapım ve yönetmenliğini üstlendiği Cizre'nin yakın zamanda vefat eden önemli dengbeji "Asker Ciziri" belgeseli 2021'de vizyona girdi.

Çalışmalarına ara vermeden devam eden Bilge, hemen Cizre'nin çok önemli dengbejlerinden olan "Aşık Selime Ciziri" belgeselini çekti. Belgeselin Fragmanı yayına verildi. Yakın zamanda vizyona girecek. Haberlerde yankı bulan bu son çalışması meraklı izleyicilerini bekliyor.

Çektiği Filmler
Molla Müftü Mahmut Bilge
Asker Ciziri
Aşık Selime Ciziri


Kaynak: Sidar Sevimli

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z
Q

Yorumlar / Değerlendirmeler Görüntüleme : 75

Yorum yok! Bu içeriğe ilk yorumu siz bırakın..


Bu güne özel Demli Sözler..